Konferencje / Sympozja

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa RATOWNICTWO – WYZWANIA I MOŻLIWOŚCI

2017-06-02
Oddział Kliniczny Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Ratownictwo – wyzwania i możliwości. Konferencja dedykowana jest wszystkim, którym bliska jest tematyka związana z ratownictwem medycznym: pielęgniarkom, ratownikom, studentom, oraz wszystkim sympatyków systemu RM.

Konferencja odbędzie się w dniu 2 czerwca 2017 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

Program konferencji obejmuje 2 sesje wykładowe oraz 3 tematycznie powiązane z nimi sesje warsztatowe. Tematy przewodnie konferencji to urazy czaszkowo-mózgowe oraz agresja pacjentów i ich rodzin w stosunku do personelu RM. Po konferencji Organizatorzy proponują spotkanie integracyjne w klubie, w centrum miasta.

Konferencję Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz mgr Katarzyna Florek, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne

2017-04-22
22 kwietnia 2017 godz. 10:00 w Sali Audytoryjnej CM UMK przy ul. Jagiellońska 13/15 w Bydgoszczy odbędzie się Konferencja Naukowa pt. "Etyczne, medyczne i prawne dylematy wokół śmierci mózgowej"

VI BYDGOSKIE SPOTKANIA ALERGOLOGICZNE Sympozjum Alergii na Pokarmy

od 2017-03-17 do 2017-03-18
W dniach 17-18 marca 2017 roku, w ramach VI Bydgoskich Spotkaniach Alergologicznych, odbędzie się kolejna edycja Sympozjum Alergii na Pokarmy.

10 LAT LECZENIA BIOLOGICZNEGO CHORÓB REUMATYCZNYCH W POLSCE 10-LECIE ODDZIAŁU KLINICZNEGO, KLINIKI REUMATOLOGII I UKŁADOWYCH CHORÓB TKANKI ŁĄCZNEJ

od 2016-11-04 do 2016-11-05
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

W imieniu komitetu naukowego i organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na konferencję będącą podsumowaniem 10 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych. Tematem przewodnim konferencji będzie prezentacja wspólnych doświadczeń z ostatniej dekady leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce i na świecie oraz przedstawienie aktualnych wytycznych i perspektyw terapii biologicznej. W trakcie konferencji swoją wiedzą podzielą się zaproszeni reumatolodzy z Polski i innych krajów Europy.

Jednocześnie pragniemy wraz z Państwem uczcić obchody 10-lecia Oddziału Klinicznego, Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Toruniu.

Jestem przekonany, iż spotkanie będzie ważnym wydarzeniem naukowym, interesującym zarównodla osób z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla szkolących się lekarzy.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Sławomir Jeka
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Informacje o przebiegu konferencji ...

Międzynarodowe Warsztaty Laparoskopowe w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej

2016-06-10
W dniu 10.06.2016 odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Laparoskopowe organizowane przez Katedrę i Klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Zabiegi operacyjne przeprowadzane będą na dwóch salach operacyjnych z bezpośrednim przekazem do Sali Audytoryjnej Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 w Bydgoszczy.
Warsztaty odbędą się w godzinach 8:00-15:00 w Sali Audytoryjnej Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im dr Jana Biziela w Bydgoszczy przy ul. Ujejskiego 75.

Zabiegi przeprowadzać będą zaproszeni goście:
- Prof. Isidre Bogunia-Zubiaur - Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie,
- dr n.med. Andrzej Morawski - EMC Instytut Medyczny - Wieloletni Ordynator Klinik Ginekologicznych w Niemczech.

Przewidujemy wykonanie 4-5 operacji laparoskopowych o wyższym stopniu zaawansowania.
Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach oraz uzyskanie 6 pkt edukacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem MZ z dnia 06.10.2004 w sprawie sposobów dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Opłatę w  kwocie 200 zł należy wpłacać na konto:
Bydgoska Izba Lekarska 33 1160 2202 0000 0001 8152 9405 ( z dopiskiem Warsztaty Ginekologiczne, wszelkie inf. dot. opłat BIL - Pani Kluszczyńska Wiesława, tel. 52 346 00 84)

znalezionych: 36 na 8 stronach
«     1    2    3    4    5    6    7    8     »