Konferencje / Sympozja

Ostre stany kardiologiczne w codziennej praktyce

2017-11-18
Ostre stany kardiologiczne w codziennej praktyce
18 listopad 2017 r. o godz. 1000 Sala audytoryjna CM UMK przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa RATOWNICTWO – WYZWANIA I MOŻLIWOŚCI

2017-06-02
Oddział Kliniczny Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Ratownictwo – wyzwania i możliwości. Konferencja dedykowana jest wszystkim, którym bliska jest tematyka związana z ratownictwem medycznym: pielęgniarkom, ratownikom, studentom, oraz wszystkim sympatyków systemu RM.

Konferencja odbędzie się w dniu 2 czerwca 2017 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku.

Program konferencji obejmuje 2 sesje wykładowe oraz 3 tematycznie powiązane z nimi sesje warsztatowe. Tematy przewodnie konferencji to urazy czaszkowo-mózgowe oraz agresja pacjentów i ich rodzin w stosunku do personelu RM. Po konferencji Organizatorzy proponują spotkanie integracyjne w klubie, w centrum miasta.

Konferencję Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz mgr Katarzyna Florek, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne

2017-04-22
22 kwietnia 2017 godz. 10:00 w Sali Audytoryjnej CM UMK przy ul. Jagiellońska 13/15 w Bydgoszczy odbędzie się Konferencja Naukowa pt. "Etyczne, medyczne i prawne dylematy wokół śmierci mózgowej"

VI BYDGOSKIE SPOTKANIA ALERGOLOGICZNE Sympozjum Alergii na Pokarmy

od 2017-03-17 do 2017-03-18
W dniach 17-18 marca 2017 roku, w ramach VI Bydgoskich Spotkaniach Alergologicznych, odbędzie się kolejna edycja Sympozjum Alergii na Pokarmy.

10 LAT LECZENIA BIOLOGICZNEGO CHORÓB REUMATYCZNYCH W POLSCE 10-LECIE ODDZIAŁU KLINICZNEGO, KLINIKI REUMATOLOGII I UKŁADOWYCH CHORÓB TKANKI ŁĄCZNEJ

od 2016-11-04 do 2016-11-05
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!

W imieniu komitetu naukowego i organizacyjnego mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na konferencję będącą podsumowaniem 10 lat leczenia biologicznego chorób reumatycznych. Tematem przewodnim konferencji będzie prezentacja wspólnych doświadczeń z ostatniej dekady leczenia biologicznego chorób reumatycznych w Polsce i na świecie oraz przedstawienie aktualnych wytycznych i perspektyw terapii biologicznej. W trakcie konferencji swoją wiedzą podzielą się zaproszeni reumatolodzy z Polski i innych krajów Europy.

Jednocześnie pragniemy wraz z Państwem uczcić obchody 10-lecia Oddziału Klinicznego, Kliniki Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Toruniu.

Jestem przekonany, iż spotkanie będzie ważnym wydarzeniem naukowym, interesującym zarównodla osób z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla szkolących się lekarzy.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Sławomir Jeka
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Informacje o przebiegu konferencji ...

znalezionych: 37 na 8 stronach