Kolejny audit zakończony sukcesem!

W dniach 20-22 czerwca w naszym Szpitalu odbył się, przeprowadzony przez firmę PRS, audit nadzoru na zgodność z wymaganiami norm: ISO 9001:2008, ISO 27001, ISO 14001:2004, PN-N-18001, HACCP w oparciu o Codex Alimentarius.

Audit zakończył się sukcesem!

Wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla dr n. med. Piotra Jarzemskiego

dla dr n. med. Piotra Jarzemskiego
19 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznawanych za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej. Co roku honorowane są w ten sposób osoby służące swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach.

W kategorii ochrona zdrowia Wyróżnienie Marszałka otrzymało czworo członków zespołu, który we wrześniu br wykonał pierwszy w województwie przeszczep krzyżowy nerek, a wśród nich ordynator Oddziału Urologii Laparoskopowej, Ogólnej i Onkologicznej naszego Szpitala dr n. med. Piotr Jarzemski.

Wraz z  panem dr Jarzemskim za przeszczep krzyżowy nerek Wyróżnieniem Marszałka uhonorowani zostali: prof. dr hab. Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza (kierownik zespołu); dr hab. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dra A. Jurasza oraz dr Aleksandra Woderska, regionalny koordynator pobierania i przeszczepiania narządów Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii Poltransplant.

Wizyta Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła

14 czerwca, podczas wizyty w Bydgoszczy, nasz Szpital odwiedził Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł w towarzystwie Pana Posła Tomasza Latosa oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Po spotkaniu w Sali Narad z przedstawicielami UMK, CM UMK oraz Zarządem Szpitala, Pan Minister zwiedził Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Blok Operacyjny – jednostki naszego Szpitala, których infrastruktura wymaga pilnej modernizacji.

Złoty stetoskop 2017

Trwa kolejna edycja plebiscytu „Złoty Stetoskop”, podczas której czytelnicy Expressu Bydgoskiego mogą głosować na najbardziej cenionych przez siebie lekarzy, pielęgniarki i położne.

Głosowanie, polegające na wysyłaniu pod numer 72355 SMS-ów zawierających w treści kody odpowiednich kandydatów (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT), potrwa do 23 czerwca do godz. 22:00

W tym roku laureaci zostaną wybrani w aż dziesięciu kategoriach: pielęgniarka lub położna, lekarz pediatra, lekarz rodzinny, lekarz kardiolog, lekarz okulista, lekarz chirurg, lekarz rehabilitacji, lekarz ginekolog, lekarz stomatolog, lekarz dermatolog.

Patronatem honorowym plebiscyt objęła Prorektor ds. Collegium Medicum UMK, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska.

Zachęcamy do głosowania na pracowników naszego Szpitala, którzy znaleźli się wśród zgłoszonych kandydatów:

Kategoria PIELĘGNIARKA LUB POŁOŻNA
Małgorzata Dudek (SMS pod nr 72355 o treści PP.16)
Anna Appelt (SMS pod nr 72355 o treści PP.26)
Alina Bethke (SMS pod nr 72355 o treści PP.34)
Ilona Szmigiel (SMS pod nr 72355 o treści PP.27)
Magdalena Golik (SMS pod nr 72355 o treści PP.4)
Elżbieta Komorowska – Szyperska (SMS pod nr 72355 o treści PP.35)
Violetta Raunest (SMS pod nr 72355 o treści PP.7)

Kategoria LEKARZ KARDIOLOG
lek. med. Marzena Anaszewicz (SMS pod nr 72355 o treści KR.13)
dr n. med. Robert Bujak (SMS pod nr 72355 o treści KR.17)
dr n. med. Maciej Bieliński (SMS pod nr 72355 o treści KR.14)
lek. med. Bogdan Mietła (SMS pod nr 72355 o treści KR.23)
dr n. med. Grzegorz Pulkowski (SMS pod nr 72355 o treści KR.25)
dr n. med. Małgorzata Dobosiewicz (SMS pod nr 72355 o treści KR.34)
dr n. med. Piotr Małyszka (SMS pod nr 72355 o treści KR.22)

Kategoria LEKARZ GINEKOLOG
lek. med. Sawa Wiśniewska-Cymbaluk (SMS pod nr 72355 o treści GK.43)

Kategoria LEKARZ RODZINNY
dr n.med. Małgorzata Graczyk (SMS pod nr 72355 o treści RD.32)
lek. med. Anna Bartel (SMS pod nr 72355 o treści RD.35)

Kategoria LEKARZ CHIRURG
lek. Marcin Mrozowski (SMS pod nr 72355 o treści CR.29)
lek. med. Paweł Jarmocik (SMS pod nr 72355 o treści CR.32)
dr n. med. Krzysztof Tojek (SMS pod nr 72355 o treści CR.35)
lek. med. Roman Kalinowski (SMS pod nr 72355 o treści CR.21)
lek. med. Grzegorz Ledkiewicz (SMS pod nr 72355 o treści CR.31)

Kategoria LEKARZ OKULISTA
lek. med. Krystyna Lipkowska (SMS pod nr 72355 o treści OT.20)

II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Ratownictwo – wyzwania i możliwości”

W dniu 2 czerwca 2017 r., w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Ratownictwo – wyzwania i możliwości”. Organizatorem konferencji byli: Oddział Kliniczny Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Patronatem Honorowym Konferencję objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska oraz Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy mgr Katarzyna Florek.

W spotkaniu wzięli udział praktycy systemu ratownictwa medycznego oraz jego sympatycy: pielęgniarki, ratownicy, lekarze oraz studenci. Konferencja stanowiła znakomitą okazję do wymiany poglądów, doświadczeń a tym samym do pogłębienia wiedzy i jej praktycznego zastosowania w przyszłości.

znalezionych: 29 na 6 stronach
«     1    2    3    4    5    6     »