Konferencje / Sympozja

Polsko-Rosyjsko-Ukraińska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
"Współczesne metody leczenia chorób układu moczowego"

od 2012-12-13 do 2012-12-14
Polsko-Rosyjsko-Ukraińska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa<br /><i>">
W dniach 13-14 grudnia 2012 roku Szpital Uniwersytecki nr 2 im dr. Jana Biziela w Bydgoszczy we współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych organizuje konferencję naukową Polska-Wschód.

Patronat honorowy i swoją obecność w trakcie sympozjum zapowiedział Ambasador Rosji w Polsce. Uczestnikami konferencji będą czołowi urolodzy, profesorowie z Klinik Urologii z Moskwy, Sankt Petersburga, Rostowa, Samary, Uljanowska, Niżnij Nowgoroda, Jaroslava, Nowosybirska, Iwanowa, Jekatierinburga, oraz z Kijowa, Odessy i Doniecka na Ukrainie.

Program Konferencji obejmuje wykłady oraz operacje pokazowe z transmisją live w tym operację laparoskopową radykalną prostatektomię w modyfikacji bydgoskiej.

Konferencja Naukowa "Zagrożenia szpitalne - aktualne problemy"

2012-10-12
W dniu 12 października 2012 r., w naszym Szpitalu odbędzie się Konferencja Naukowa "Zagrożenia szpitalne - aktualne problemy", której organizatorami są Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr J. Biziela, Bydgoskie Towarzystwo Naukowe oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Patronat nad Konferencją objęli:

- Prorektor ds. Collegium Medicum UMK prof. dr hab. Jan Styczyński

- Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes

XXI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z warsztatami operacyjnymi

od 2012-05-31 do 2012-06-01
Katedra i Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy organizują w dniach 31.05-1.06.2012 roku "XXI Konferencję Naukowo-Szkoleniową z warsztatami operacyjnymi".

Planujemy przeprowadzenie operacji z zakresu zaburzeń statyki dna miednicy, nietrzymania moczu, hysterektomii pochwowych jak również zaprezentować zabiegi termoablacji i minihisteroskopii.

Konferencja z okazji XV-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu

2012-03-19
Konferencja z okazji XV-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu
W dniach 19-20 marca 2012 roku w Bydgoszczy odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu".

Konferencja zorganizowana jest z okazji XV-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu.

Terapia w Kardiologii - aktualne możliwości i nowe wyzwania

2012-01-28
  W dniu 28 stycznia 2012 roku o godzinie 11:00 w Sali Audytoryjnej A, Collegium Medicum przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy, odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa organizowana przez II Katedrę Kardiologii w 10-lecie powstania Oddziału Kardiologii Szpitala im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy pt.: "Terapia w Kardiologii - aktualne możliwości i nowe wyzwania".

«     1    2    3    4    5    6    7    8    9     »