Oddział Kliniczny Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu


Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Waldemar Weiss
Z-ca Lekarza Kierującego Oddziałem: lek. Marek Szczepaniec
Oddziałowa: mgr Violetta Rogowska
Liczba łóżek: 34
Lokalizacja: Budynek Główny, 3 piętro
Sekretariat czynny: 9:30 - 14:00
Telefon: 52 36 55 267
Email: ortopedia@biziel.pl
52 365 5264
LEKARZE
52 365 5265
ODDZIAŁOWA
52 365 5660
LEKARZE
52 365 5286
LEKARZE
52 365 5268
PIELĘGNIARKI
52 365 5267
SEKRETARIAT
52 365 5330
SEKRETARIAT
52 365 5661
SEKRETARIAT
52 365 5287
SEKRETARIAT / MENADŻER ODDZIAŁU
52 365 5588
KIEROWNIK KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
52 365 5581
Z-CA LEK. KIERUJĄCEGO ODDZIAŁEM
52 365 5609
PACJENCI / LADA PIELĘGNIAREK
Poradnia Ortopedyczna, Wad Postawy z Preluksacją

poniedziałek: 09:00-14:00
wtorek: 09:00-14:00
środa: 09:00-14:00
czwartek: 09:00-14:00
piątek: 09:00-14:00


tel. rejestracja: 52 36 55 - 997, 998, 999

O Klinice


Oddział Kliniczny Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu powstała na bazie funkcjonującego od 1988 roku Oddziału Ortopedii. Pierwszym ordynatorem był dr n. med. Henryk Osiński.

Oddział jest jednostką akredytowaną przez Ministra Zdrowia do prowadzenia specjalizacji lekarzy.

Oddział jest jednostką referencyjną dla wielu firm produkujących sprzęt i implanty ortopedyczne, w związku z tym powstało kilka filmów instruktażowych prezentujących nowoczesne techniki operacyjne.

Główny obszar działań Oddziału obejmuje:
  1. Zabiegi ortopedyczne: endoprotezoplastyki dużych stawów, rekonstrukcje zniekształceń stóp (w tym paluch koślawy), zabiegi z zakresu chirurgii ręki (w tym zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena) oraz zabiegi z zakresu reumoortopedii - operacje naprawcze następstw chorób reumatycznych.
  2. Zabiegi małoinwazyjne i zabiegi z zakresu medycyny sportowej: artroskopowe leczenie schorzeń i urazów stawu kolanowego, biodrowego, ramiennego i skokowego.
  3. Zabiegi z zakresu chirurgii urazowej narządu ruchu: kompleksowe leczenie złamań.

Pacjenci po operacjach pozostają pod opieką wykwalifikowanego zespołu pielęgniarskiego oraz są usprawniani przez zespół fizjoterapeutów międzynarodowymi metodami, powszechnie stosowanymi na całym świecie jak: PNF, Mc Kenzie, NDT Bobath Dzieci i Dorośli, Kinesiotaping, Terapia Manualna wg Lewitta, Techniki tkanek miękkich wg dr J. Ciechomskiego, Medycyna Sportowa, Koncepcja SET.

Pracownicy


Lekarz
Kierujący Oddziałem:
dr n. med. Waldemar Weiss, waldemar.weiss@biziel.pl

Zastępca Lekarza
Kierującego Oddziałem
lek. Marek Szczepaniec, marek.szczepaniec@biziel.pl

Lekarze Specjaliści:
dr n. med. Wojciech Powierza, wojciech.powierza@biziel.pl
lek. Krzysztof Gaweł, krzysztof.gawel@biziel.pl
lek. Mirosław Kozak, miroslaw.kozak@biziel.pl
lek. Piotr Karaszewski, piotr.karaszewski@biziel.pl
lek. Mariusz Budny, mariusz.budny@biziel.pl
dr n. med. Tomasz Dolata, tomasz.dolata@biziel.pl
lek. Piotr Majewski, piotr.majewski@biziel.pl
lek. Marcin Weiss, marcin.weiss@biziel.pl
lek. Dawid Łukasik, dawid.lukasik@biziel.pl
lek. Kamil Sadzikowski, kamil.sadzikowski@biziel.pl
lek. Łukasz Grabarski, lukasz.grabarski@biziel.pl
dr n. med. Kostyantyn Lytvynenko, kostyantyn.lytvynenko@biziel.pl

Lekarze Rezydenci:
lek. Marek Sterna
lek. Sergiy Matsygin
lek. Maciej Hojnacki
lek. Edward Senterkiewicz

Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Violetta Rogowska - specjalista piel. chirurgicznego

Psycholog:
dr n. hum. Aleksandra Bednarek-Pauszek

Galeria