Symboliczne wbicie łopaty pod rozbudowę Szpitala

27 maja 2021r. odbyła się uroczystość, podczas której władze Collegium Medicum, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy oraz grupy wykonawczej Alstal symbolicznie wbili łopatę pod rozbudowę Szpitala Uniwersyteckiego nr 2.

Prace budowlane będą realizowane w ramach inwestycji pn. „Wieloletni program medyczny – rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy”.

Szczegółowy przedmiot umowy stanowi Budowa budynku przeznaczonego na cele medyczne oraz lądowiska wyniesionego dla śmigłowców LPR realizowanych w ramach inwestycji pn. „Wieloletni program medyczny – rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy”. Kontrakt zakłada budowę nowego budynku szpitala z lądowiskiem wyniesionym dla śmigłowców LPR wraz z wszelkimi instalacjami, przebudowę instalacji zewnętrznych typu kanalizacja oraz przebudowę wewnętrznej infrastruktury drogowej szpitala w celu połączenia z projektowaną rozbudową. Wartość kontraktu wynosi: 162.639.440,74 zł.

W imieniu Uniwersytetu w uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Collegium Medicum prof. Kornelia Kędziora - Kornatowska. Szpital reprezentowała Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy, dr Wanda Korzycka – Wilińska, natomiast przedstawicielem Alstal Grupa Budowlana był Dyrektor oddziału w Bydgoszczy – Michał Jakubczyk. W spotkaniu uczestniczyły również lokalne media.

Galeria z wydarzenia dostępna jest pod adresem https://biziel.umk.pl/aktualnosci_galeria-rozbudowa_szpitala-40.